Na het afronden van het seizoen 2023 met een stijgende lijn, ben ik erop gebrand om tot het einde te strijden voor een startplek op de Paralympische Spelen in Parijs. De trainingsuren vliegen voorbij: zwemmen, handbiken, wheelen, maar ook krachttrainingen zijn dagelijkse kost in huize IJdema. De crowdfundactie staat live en met mijn team deel ik zo veel mogelijk waar we mee bezig zijn om zo de weg naar Parijs met zo veel mogelijk mensen te delen.
Mijn goede voornemen voor 2024 is mijn verhaal te gebruiken om iedereen aan het sporten te krijgen. Ik geef toe, ik ben niet geweldig met de computer en social media, maar mijn kracht ligt erin om naar mensen toe te gaan en een goed en eerlijk gesprek te voeren over alles wat een ingrijpende verandering met zich meebrengt. Een goed gesprek geeft lucht en ruimte voor nieuwe ideeën en plannen.
NN Egmond Heroes Run
Zondag 14 januari was ik bijvoorbeeld op uitnodiging van Nationale Nederlanden en Uniek Sporten ambassadeur bij de NN Egmond Heroes Run, onderdeel van de NN Egmond Halve Marathon. Als supporter van álle hardlopers vindt Nationale Nederlanden het belangrijk dat iedereen kan genieten van de mooie hardloopsport. Bij de NN Egmond Heroes Run kon ik mijn goede voornemen in praktijk brengen. Ik heb met zoveel fantastische mensen gesproken en gezien hoeveel plezier hardlopen kan brengen. De NN Egmond Heroes Run is bedoeld voor iedereen die niet de afstanden en parcours over het strand aan kan door bijvoorbeeld een chronische aandoening of een andereuitdaging, maar wel de strijd met de elementen aan wil gaan. En wind en regen was er genoeg. Het was een geweldige groep helden van jong tot oud en van rolstoel tot framerunner. Alleen of met buddy, iedere ‘hero’ is gefinisht.
Ook meedoen? Begin klein!
Samen meedoen aan deze unieke run was geweldig. Een enorme aanrader is meedoen aan de volgende editie in januari 2025. Dus start met je goede voornemen, je kan nog een heel jaar trainen! Begin met kleine stapjes en dan zien we elkaar volgend jaar.
Ik krijg vaak te horen: ‘Ja maar, voor jou is het makkelijk, want jij bent een paralympiër.’ Die mensen kennen mijn verhaal niet denk ik dan. Ook ik lag ooit in een ziekenhuisbed met de gedachte dat er geen droom meer was die nog uit kon komen. De enige weg vooruit was om nieuwe dromen en nieuwe plannen te maken. Dat is niet makkelijk, dat is mega moeilijk en het lijkt soms echt onmogelijk. Maar ik denk dan: het leven is 10 procent wat je overkomt en 90 procent wat je ermee doet.
Start nieuw triatlonseizoen
Het triatlonseizoen 2024 begint voor mij op 8 maart in Abu Dhabi. Daarna ga ik door naar Australië waar ik op 15 maart in Devonport start. Ik ben hard op weg naar de Paralympische Spelen in Parijs. Ik ben zo dichtbij. Ik geef nu niet op.
Op naar een geweldig 2024 voor iedereen!
Meer informatie:
Lees meer over Margret via haar website of volg haar op Instagram.Â
Klik hier voor meer artikelen van Margret over haar weg naar de Paralympische Spelen in Parijs ‘24.