• Zoeken
  • Lost Password?

Stamps, de app om je ervaringen met naasten te delen

Wanneer je een chronische ziekte of een beperking hebt, wil je misschien moeilijke momenten of ingrijpende gebeurtenissen met je naasten delen . Ditzelfde geldt misschien voor mooie momenten of het behalen van bepaalde doelen. Echter kan het delen van je persoonlijke ervaringen met anderen best ingewikkeld zijn. Het verwoorden van gevoelens is geen gemakkelijke opgave. Daarnaast kan het zijn dat je van veel mensen de vraag krijgt hoe het met je gaat. Soms is het best vermoeiend om steeds dit verhaal te moeten vertellen. Maar ook kan het confronterend zijn voor jezelf. Om het delen van ervaringen met je omgeving gemakkelijker te maken bestaat de app Stamps. 

Oprichters

Pien en Tess zijn moeder en dochter en oprichters van de app. Toen Pien kanker had, zagen zij in hoe fijn het is om tegelijk mensen op de hoogte te houden van een medisch traject of een andere emotionele reis die je doormaakt. Op deze manier hoef je minder vaak hetzelfde, en soms een emotioneel zwaar verhaal te vertellen. Dit is ook fijn voor naasten, want vragen ‘Hoe gaat het met je?’ kan moeilijk zijn. Door naasten een kijkje te geven in jouw leven kunnen zij ook beter inschatten op welke manier ze er voor jou kunnen zijn. Daarnaast kan het delen van je ervaringen er ook voor zorgen dat je beter stilstaat bij hoe het nu eigenlijk met je gaat. Het kan prettig zijn om op een later moment deze ervaringen weer terug te lezen, om stil te staan bij wat je allemaal hebt doorgemaakt.

Missie en visie

De missie van Stamps is ervoor zorgen dat je je minder alleen voelt wanneer je op medisch en/of emotioneel gebied veel doormaakt. Een ander doel is om het voor naasten gemakkelijker te maken om er voor je te zijn. De kracht van verbinding staat centraal bij Stamps.

De app

Je downloadt de Stamps app via de Apple Store en de Play Store. Hierna kun je als ‘deler’ mensen uit je omgeving een code sturen. Een deler is de persoon die zijn of haar ervaringen met anderen deelt. Met deze code wordt er een volgverzoek naar jou gestuurd. Wanneer je deze hebt geaccepteerd kunnen zij de verhalen die je deelt inzien en hierop reageren. Door dit systeem heeft de deler altijd de regie over wie zijn of haar verhalen inziet. De privacy blijft op deze manier beschermd. In een veilige omgeving kun je als naaste reageren op een verhaal door een berichtje achter te laten. Als deler kan je ook een herinneringsdagboek laten maken via de app. Op deze manier kan je, wanneer er bijvoorbeeld een medisch traject is afgerond, terugkijken op deze periode aan de hand van je eigen herinneringen. Aangezien het soms best lastig kan zijn om iets te schrijven, heb je als naaste ook de mogelijkheid om in de vorm van een smiley te reageren. Daarbij is het een optie om via de app een attentie, zoals een kaartje, een bos bloemen of iets lekkers, te sturen om te laten zien dat je aan diegene denkt. 

Kort maar krachtig

Misschien wil je wel graag je verhaal delen, maar weet je niet goed hoe je dit onder woorden moet brengen. Of heb je niet de energie en/of de tijd om een langer verhaal te typen. Dit is geen probleem! Soms zeggen een paar woorden of een afbeelding al genoeg. Dit laatste hoeft natuurlijk niet altijd een foto van jezelf te zijn. Het kan ook bijvoorbeeld een quote zijn die je raakt of een plek die je heel mooi vindt. Ook kun je bijvoorbeeld een songtekst plaatsen die goed aansluit bij je gevoel op dat moment. Het gaat erom dat je als deler je ervaringen kwijt kan en dat mensen die je dierbaar zijn kunnen lezen hoe het met je gaat. Het is daarom ook helemaal niet erg om bijvoorbeeld te beschrijven: “Vandaag heb ik wat minder energie, vandaar een kort bericht.”

Nieuwsgierig geworden?

Meer dan 27.000 mensen gebruiken inmiddels Stamps. Ben jij na het lezen van dit artikel benieuwd geworden? De app kan zowel in de Play Store als in de Apple Store gratis worden gedownload! Meer informatie over de app vind je hier.

Socials

Thriving Magazine is ook te vinden op Instagram en Facebook. Zien we je daar?

error: Content is protected !!